Matematyka aktywna
Soroban, czyli matematyka po japońsku
(2 - user rating)

Liczydło japońskie Soroban - 1 sztuka 120-1480Prosty  Japończyk na sorobanie
obliczał  każde rozwiązanie.
"Zapis ten zgodny jest z dziesiątkowym,
pozycyjnym zapisem liczbowym"-
-wygłaszał wciąż swe mniemanie.

Liczydło inne niż wszystkie. Jeśli jeszcze go nie znasz, to czeka ono na Twoje odkrycie. Urozmaicamy matematykę i kształtujemy coraz bardziej rozumienie systemu dziesiętnego, na którym oparta jest nasza matematyka.

 

Więcej…
 
Eduball i matematyka
(1 - user rating)

Mateamtyka + ruch = EduballTo 100 piłek, które bawiąc, uczą! Umieszczenie na piłkach liter, cyfr oraz znaków pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z EDUballami zdobywają wiedzę i umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych edukacji. Dzieci poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej oraz rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki i wiele innych.
Zestaw piłek edukacyjnych EDUball składa się ze 100 piłek do mini gier zespołowych (koszykówka, piłka siatkowa) w pięciu kolorach.

 

Więcej…
 
Pingwiny na upał i na zimę, czyli matematyka na chłodno

Na ochłodę w letnie upały i na zimowe dni najlepsze są kry i pingwiny. Zobacz, jak "chłodzą się" (czy chłoną) matematycznie Specjalni.plPingwinki na lodzie 115-1750

"Pingwinki na lodzie - liczenie na konkretach"
Świetna pomoc dydaktyczna firmy Educarium, materiał matematyczny, którego można sortować, układać w powtarzalne rytmy i przeliczać. W czasie ćwiczeń figurki można ustawiać na stoliku lub na specjalnych podstawach, niczym na krach lodowych. Z pomocą kolorowych pingwinków możemy ilustrować liczby i działania matematyczne. Jakie mają zastosowanie w nauczaniu? Zapraszamy do obejrzenia filmu."
Więcej…
 
Fraktale, bałagan i matematyka

Natura raczy nas wieloma niesamowitymi formami przestrzennymi, żywymi i nieożywionymi. Co łączy te wszystkie naturalne zjawiska? Wodospady, plątaniny gałęzi, oczy owadów, łuski ryb mieniące się wieloma kolorami, tęcza, żyłki na liściach, kwiaty tworzące wielkie kwiatostany o ciekawych kształtach, fałdki piasku ułożone na dnie morskim w niepowtarzalny wzór, nigdy takie same a jedynie podobne układy chmur na niebie w połączeniu z oświetlającym je o różnych porach dnia Słońcem, prążki na grzbiecie tygrysa, czy rysia. Co? „Zorganizowany bałagan” zwany fraktalami. Jak skorzystać z piękna tego pojęcie dla edukacji zintegrowanej pozostając w jej słodkim ograniczeniu?

Więcej…
 
Flexitable, czyli giętka tabela mateamtyczna

Tak się składa, że matematyka składana na elastycznej tabliczce Zagnij, zobacz, dotknij... Tak wygląda matematyka z tą nietypową pomocą :)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4