Praktyczne karty do pobrania

W tej kategorii znajdziesz praktyczne karty liczbowe, z alfabetem i (z czasem dodamy) wiele innych - które możesz wydrukować i od razu wykorzystać w prowadzonych zajęciach.

Najbardziej mokre miejsca na Ziemi i pomiar opadów
(1 - user rating)

Szukamy najbardziej mokrego miejsca na świecie i w okolicyNajbardziej mokre miejsca na Ziemi to Mawsynram, w stanie Meghalaya w Indiach. Meghalaya znaczy kraina chmur. Średnia roczna suma opadów w Masynram to 11 873 mm deszczu na metr kwadratowy w ciągu roku. Tak potwierdziła Księga Rekordów Guinessa. Czy to dużo? Dla porównania w najbardziej mokrych miejscach w Polsce pada średnio... 1 800 mm. A gdzie to jest? Znajdziecie sami ze swoimi uczniami. A jakie są średnie opady w Waszej okolicy? Pobierz kartę pomiaru i zbadaj.

 

Więcej…
 
Moja idealna klaso-pracownia TEST

Gdzie jest Twoja idealna klaso-pracownia?Klasa, sala, czy klaso-pracownia – obojętnie jak ją nazwiesz, spędzasz w niej co najmniej 20 godzin tygodniowo. Do pracy dla małych grup lub z indywidualnymi ławkami, otwarta i dynamicznie zmieniająca się wraz z rodzajem pracy lub z przygotowanymi przestrzeniami różnych aktywności. Surowa niczym Waldorfskie placówki, naturalna jak u Montessori lub kolorowa i nowoczesna, a nawet czasem w starym stylu, z gąszczem roślin. Pomoce są na półkach lub schowane w szafkach. Są materiały dla uczniów słabszych i tych wybitnych, szafki lub półki na rzeczy uczniów, kąciki zainteresowań…

Więcej…
 
Jak chwalić dziecko, by nie uzależnić go od pochwał

Jak chwalić dziecko?"Świetnie!", "Super", "Bardzo ładnie", "Brawo".  Jak czulibyśmy się słysząc od szefa takie słowa kilka razy dziennie? Pewnie z początku cieszyły by bardzo, bo w wielu przypadkach byłaby to odmiana w codziennej pracy. Co jednak czulibyśmy po miesiącu takich pochwał... Czy nie zrodzi się pytanie, co dokładnie podoba się pracodawcy w mojej pracy albo czy słowa te nie są tak odruchowe, że aż bez znaczenia, machinalne w jego ustach? Czy dzieci mogą mieć podobnie podczas pracy w klasie szkolnej czy podczas pracy i zabawie w domu?

Więcej…
 
Tniemy przez morskie fale, czyli nożyczki i mała motoryka - karta pracy
(1 - user rating)

Tniemy poprzez falePobierz i tnij poprzez morskie fale sprawnymi nożyczkami.

POBIERZ KARTĘ

 
Mądre stawianie celów
(3 - user rating)

Mądre stawianie celówTwórcy Google uważają, że tym, co najwięcej ich w życiu nauczyło, było przedszkole, przedszkole Montessori. To, co pozwoliło im osiągnąć taki sukces, jak mówi Larry Page, to nauka jak nie podążać za wszystkimi zasadami i rozkazami, to umiejętność wyboru i poszukiwania swoich własnych rozwiązań patrząc na świat jako całość i zmieniając go po troszeczku. Czy dziecko w szkole spotka się ze stawianiem celów? Oczywiście, a zwłaszcza z tygodniowym planem, o którym możesz poczytać w naszym Portalu. Specjalnie też dla Ciebie przygotowaliśmy plakat do powieszenia w sali szkolnej. Pobierz go tu Plakat Mądre stawianie celów i buduj przyszłe społeczeństwo demokratyczne, które potrafi wybierać i cieszyć się działaniem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Reklama