Przygotowanie do nauki matematyki


Zabawy konstrukcyjne

Pobudzają wyobraźnię. Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Wynikają w naturalny sposób z gier manipulacyjnych. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka. Zabawy tego typu doskonalą rozwój spostrzegawczo-ruchowy. Wyzwalają pomysłowość, wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji. Najpopularniejsza zabawką konstrukcyjną są klocki. Przy ich pomocy dziecko buduje swoją własną rzeczywistość wykorzystując nieograniczoną wyobraźnię. Każda konstrukcja jest niepowtarzalna i daje dziecku wiele radości.

Więcej…
 
Mozaika drewniana- duży zestaw aktywności z kartami 000-1300
(1 - user rating)

000-1300 mozaika drewniana - z kartamiCo to za zabawa, jeśli układa się tylko trzy kształty klocków? To właśnie prostota daje największe możliwości twórcze, gdy my często szukamy rozwiązań coraz bardziej złożonych, bardziej edukacyjnych, bardziej rozwijających, bardziej ... Małe dzieci zadziwiająco wiele czasu potrafią spędzić na wyszukiwaniu podobieństw - otworków i kształtów kolorów i układów. Czasem "nie przeszkadzać" dziecku w jego fazie wrażliwej jest dla nas, dorosłych, największym wyzwaniem. Już Montessori zauważyła, że podczas fazy wrażliwej działaniu dziecka towarzyszy szczery entuzjazm, nieograniczona radość działania, poznawania i powtarzania tych samych sekwencji ruchów i czynności. Zadowolenie z kontaktu z sytuacją. Mozaikowe puzzle wykonane z naturalnego materiału i estetycznie oraz fachowo wykończone wpisują się w nurt filozofii Montessori - to piękno i porządek zachęcają dzieci nie tylko do radosnej pracy, ale też do dbania o to piękne otoczenie. Wraz z praktycznymi kartami aktywności stanowią niezły tandem - rozwijają umiejętności rozpoznawania kolorów, przestrzenne relacje oraz wczesne intuicje geometryczne. Co można z nimi zrobić?

Więcej…
 
Mozaik Perlo czar
(1 - user rating)

Mozaika PerloTak, tak, ten obcego pochodzenia rzeczownik właśnie tak dziwnie się odmienia w liczbie mnogiej - mozaik!
Mozaika Perlo rozwija u dzieci szereg umiejętności, które pełnią ważną rolę w ich rozwoju. Dostarcza nie tylko ćwiczeń z zakresu koloru, kształtu, rozmiaru, kierunku i ułożenia przedmiotów (odtwarzanie dwuwymiarowych figur), ale ćwiczona jest również umiejętność odnajdywania, kojarzenia z wykorzystaniem kart z wzorami. Rodzaj zadań sprawia, że kluczową rolę w zabawie sprawuje koordynacja wzrokowo-ruchowa. Rozwój tych umiejętności jest istotny przy późniejszej nauce czytania (obserwacja), pisania (czynność motoryczna) i języka (kształt i kierunek liter).

Więcej…
 
Poznajemy pojęcia przestrzenne (przyimki)
(31 - user rating)
Dzieci potrzebują ćwiczeń w zakresie określania położenia przedmiotów w przestrzeni. Wiele ciekawych zabaw pozwol dzieciom poznać przyimki i zastosować je w konkretnym działaniu.
Więcej…
 
Dzieci układają się w rytmy!
(55 - user rating)
Wspaniała zabawa ruchowa, która uczy logicznego myślenia i układania rytmów.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Reklama