Wykorzystujemy zwykłe przedmioty


Święto Ziemniaka, czyli upiekło się biologii i fizyce

Jaki pożytek może mieć edukacja z ziemniaka? Poczytaj kilka naszych inspiracji.

Więcej…
 
Skraplanie jest bliżej nas niz myślisz, czyli podkładki pod szklanki i fizyka
(1 - user rating)

Podkładki pod szklanki wchłaniają wodę skraplającą się na zewnętrznej stronie szklankiKlasy 1-3 i skraplanie? Nie za wcześnie? A czy szóstoklasistę interesują krople spływające po wewnętrznej stronie szyb w zaparowanym autobusie? A czy interesują przedszkolaka, czy pierwszoklasistę? Małe przemycenie "zmian" w podstawie programowej, w postaci eksperymentów zaszkodzi uczniom, czy pomoże? My dziś proponujemy skraplanie. A wyjdziemy od... picia letnich, chłodnych napojów. Pysznie!

Więcej…
 
Sitko, druciki kreatywne i patyki
(2 - user rating)

Sitko, druciki i patyki„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Choć mniej brudzą się i mniej trudzą się, to strasznie nudzą się w deszcz” jak śpiewała Barbara Kraftówna w Kabarecie Starszych Panów. Jest na to wiele sposobów. Dziś proponujemy bardzo zwykły przedmiot - sitko kuchenne. Dzieci same znalazły na jego zastosowanie wiele pomysłów. Nasze skromne dodatki mogą jeszcze urozmaicić zabawę, ale my także uczymy się od dzieci - w myśl metody Montessori.

Więcej…
 
Zabawa kluczami
(11 - user rating)

Klucze są tym codziennym przedmiotem, którym dzieci lubią się zajmować. Zbierzmy różnorodne klucze i sprawdźmy, na ile sposobów możemy się nimi bawić.

Więcej…
 
Pudełka po butach
(20 - user rating)

Zwykłe pudełka po butach - różnej wielkości, koloru (marki...) mogą posłużyć dzieciom do wspaniałej zabawy. Podajemy zaledwie kilka propozycji - większość z nich można przeprowadzić w grupie dzieci lub indywidualnie, wiele z nich można zamienić w rozgrywki dwóch drużyn.

Więcej…