educarium - praktyczne rady dla nauczycieli


Filcowe zabawki - prezenty świąteczne i nie tylko
(4 - user rating)

Filcowe prezenty do uszycia, a także bonusowy trik dla filcolubnych.

 

Więcej…
 
Świąteczny odpoczynek, czyli co to właściwie znaczy odpoczywać i jak się do tego ma tangram, muzyka i hałas
(2 - user rating)

Czy okres przedświąteczny kojarzy nam się z odpoczynkiem? Obawiam się, ze niewielu takich znajdzie się wśród nas. A jak oni tego dokonują? Pewnie każdy ma swój sposób, a ja mam swój. Jakiś czas temu usłyszałam na jednej z prelekcji, ze odpoczynek to wykonywanie czegoś przeciwnego do tego, co zmęczyło. Trochę szokująca definicja, bo można pomyśleć, że mamy pracować cały czas. Otóż nie tylko pracować. To zmiana przynosi odpoczynek – zaryzykowałam i osobiście tego doświadczyłam, więc polecam z całego serca.

Więcej…
 
Świąteczne ozdoby ze światłem w tle
(1 - user rating)Oto kilka naszych propozycji dekoracji bożonarodzeniowych, które łatwo można zestawić z światełkami choinkowymi LED.

Druciane gwiazdki

 

 

 

 

Więcej…
 
Kokarda z papieru - (prawie) origami

Mała rzecz a cieszy. Z jednego kwadratu papieru urocza kokardka, idealna do dekoracji różnych prac plastycznych, płaskich i trójwymiarowych. Od prawdziwego origami różnią ją cztery rozcięcia i miejsce na odrobinę własnej inwencji w "zwisających wstążkach" :)

Więcej…
 
Najbardziej mokre miejsca na Ziemi i pomiar opadów
(1 - user rating)

Szukamy najbardziej mokrego miejsca na świecie i w okolicyNajbardziej mokre miejsca na Ziemi to Mawsynram, w stanie Meghalaya w Indiach. Meghalaya znaczy kraina chmur. Średnia roczna suma opadów w Masynram to 11 873 mm deszczu na metr kwadratowy w ciągu roku. Tak potwierdziła Księga Rekordów Guinessa. Czy to dużo? Dla porównania w najbardziej mokrych miejscach w Polsce pada średnio... 1 800 mm. A gdzie to jest? Znajdziecie sami ze swoimi uczniami. A jakie są średnie opady w Waszej okolicy? Pobierz kartę pomiaru i zbadaj.

 

Więcej…
 
English sport idioms
(1 - user rating)

Wyraź swoje emocje na sportowo - idiomy angielskieCoś dla Twoich uczniów, którzy nie lubią angielskiego, ale lubią sport. Specjalne idiomy z języka angielskiego. Wszystkie związane z różnymi dziedzinami sportu z wyjaśnieniem ich pochodzenia.

Więcej…
 
Święto Ziemniaka, czyli upiekło się biologii i fizyce

Jaki pożytek może mieć edukacja z ziemniaka? Poczytaj kilka naszych inspiracji.

Więcej…
 
Darmowe narzędzia przydatne nauczycielowi

Darmowe narzędzia dla nauczycieliJak urozmaicać zajęcia, jak przekładać je coraz szerzej na tablice interaktywne, jak robić rzeczy pozornie zarezerwowane dla grafików komputerowych i fascynować uczniów pięknem obrazów oraz oryginalnych tekstów? Mamy dla Was kilka propozycji, który mogą znacząco ułatwić i ubarwić pracę nauczyciela.

Więcej…
 
Moja idealna klaso-pracownia TEST

Gdzie jest Twoja idealna klaso-pracownia?Klasa, sala, czy klaso-pracownia – obojętnie jak ją nazwiesz, spędzasz w niej co najmniej 20 godzin tygodniowo. Do pracy dla małych grup lub z indywidualnymi ławkami, otwarta i dynamicznie zmieniająca się wraz z rodzajem pracy lub z przygotowanymi przestrzeniami różnych aktywności. Surowa niczym Waldorfskie placówki, naturalna jak u Montessori lub kolorowa i nowoczesna, a nawet czasem w starym stylu, z gąszczem roślin. Pomoce są na półkach lub schowane w szafkach. Są materiały dla uczniów słabszych i tych wybitnych, szafki lub półki na rzeczy uczniów, kąciki zainteresowań…

Więcej…
 
Drukowanie drogą do wiedzy

Czym jest druk? To wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe. Brzmi znajomo? A może odbicie matrycy z farbą na papierze jest nam bliższe? Druk ma różne odmiany - może być wklęsły, wypukły lub płaski, mieć różne kolory i odbitki na różnych materiałach. Znamy też druk laserowy, sitodruk, druk cyfrowy, jednak gdyby nie powstanie druku tradycyjnego, pewnie by nie zaistniały. Jak zabawę połączyć z odrobiną wiedzy na temat tekstów drukowanych?

Więcej…
 
Maki kwitną całe wakacje - projekt plastyczny

Maki z bibułki i drucików kreatywnych

Maki kwitną całe wakacje - projekt plastyczny  Mak uprawiany jest dla celów przemysłowych, leczniczych a także spożywczych. Kto nie lubi bułeczek z makiem, makowca świątecznego, czy rogali świętomarcińskich z masą z białego maku. Śpiewamy o nim piosenki, patrzymy jak faluje na polach różnych zbóż i w ogrodowych rabatkach. Ma wiele odcieni, ale ten wyrazisty czerwony jest najbardziej charakterystyczny w Polsce. Jak zrobić je z papieru?

Więcej…
 
Co bierki robią w szachach, czyli Dzień Szachów - 20 lipca

20 lipca Dzień SzachówPamiętacie Kasparowa i pierwszy wygrany z komputerem szachowym pojedynek? A może własne pierwsze próby gry w tą "królewską grę"? Może zdobyliście wiele bierek, czy przegraliście z wielkim niedosytem i rosnącym zapałem do tej gry? A może Was odrzuciły ilością zasad? Jeśli chcecie sprawdzić teraz, czy jednak Was zachwycą lub przypomnieć ich czar, mamy dla Was kilka ciekawostek o tej wspaniałej grze i jej rozwijających logikę i umiejętność przewidywania zasadach.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
Reklama