Zabawy ruchowe
Golfbol - fantastyczna gra na dworze

360-8310 Komplet do gry w bonkerball

Ta złożona lecz nietrudna gra sięga do pokładów śmiechu i zdrowej rywalizacji dla bardzo sprawnych i dla początkujących "sportowców". Powstała na pewnym obozie letnim w USA i od sześciu lat cieszy się niegasnącym zamiłowaniem do niej uczestników i ich rodziców. Gra łączy elementy golfa, baseballu, wymaga uwagi, szybkości, współpracy w grupie, umiejętności szacowania odległości i koncentracji. Pozwala ubrudzić się, naśmiać i rozładować nagromadzone pokłady energii.

 

Więcej…
 
Program ćwiczeń z piłką
(36 - user rating)

piłki do rytmiki

Piłka jest dla dzieci cudownym przedmiotem. To najbardziej popularny przyrząd w ćwiczeniach sportowych, jak i swobodnej zabawie. Wiele różnorodnych ćwiczeń można wykonać z wykorzystaniem piłki. Można ją rzucać i łapać, turlać, odbijać, kozłować, kopać ... Systematyczne ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać: koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność postrzegania, lateralizację, orientację w schemacie własnego ciała, świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, przynosząc jednocześnie wiele radości i dając pewność siebie.

Więcej…
 
Ośmiornice
(55 - user rating)
Zabawa ruchowa do przeprowadzenia w sali gimnastycznej lub na boisku. Wystarczy piłka - a dużo ruchu i śmiechu gwarantowane.
Więcej…
 
Zabawy ruchowe z piłką
(47 - user rating)
Czas wakacji oraz piękna pogoda sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Jest wiele gier i zabaw z najwymyślniejszymi przyrządami, wymagającymi szczególnego rodzaju podłoża lub przestrzeni. Warto jednak wracać do prostoty i tradycji sprawdzonej od pokoleń. Proste przybory jak patyk, kamień, piłka czy liść mogą czasem wzbudzić więcej emocji niż hulajnoga. Piłka jest tak wszechstronnym elementem różnych zabaw i gier, że trudno je zliczyć. Przedstawiamy tu krótko kilka propozycji jej wykorzystania.
Więcej…
 
Wyciszające zabawy z piłką
(32 - user rating)

Na wyciszenie po energicznych zabawach lub jako oswajanie z piłką można wykorzystać następujące ćwiczenia. Warto by ćwiczeniom tym towarzyszyła ciekawa opowieść, np. o małej mrówce lub żuczku wędrującym po łące, o małej planecie, która podróżuje w kosmosie, o ruchliwej pszczole itp. Nada to ćwiczeniom charakter zabawy. Ćwiczenia te dobierać można w zależności od stopnia pobudzenia dzieci i ich upodobań. Dobrze jest przeprowadzać zabawy przy dobranym podkładzie muzycznym.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2