O nas

Drogi Gościu naszego portalu!

Portal educarium stworzyliśmy, aby dzielić naszą edukacyjną pasję z Nauczycielami i Rodzicami. Aby promować otwarte formy nauczania, aby zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci. Edukacji poprzez konkretne doświadczenie, nauki ’ręką, głową i sercem’. Na stronach portalu zamieszczamy propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły. 

Chcemy wspierać nauczycieli i rodziców nie tylko poprzez sprzedaż najlepszych produktów. Educarium - to więcej niż sklep internetowy z dobrą ofertą pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych. Educarium to dynamiczny zespół ludzi, dla których ten portal jest wyrazem edukacyjnych pasji i celów!

Życzymy tak Tobie, jak i sobie rosnącego zadowolenia z tego miejsca!

Zadowolenia z educarium portalu, educarium sklepu, educarium partnera w edukacji!

 
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 14 X funkcjonuje w Polsce pod taką nazwą od 1982 roku, kiedy to ustanowiono go w ustawie Karta Nauczyciela. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (właśc. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Więcej …
 
Klasopracownie dla Twojej placówki

Jeśli otrzymałeś już dotacje unijne na doposażenie klasopracowni e Twojej szkole podstawowe, gimnazjum, czy liceum, to znasz temat. Jeśli nie a Twoje województwo jeszcze nie nie otworzyło konkursu, oto kilka informacji, które mogą być przydatne. Dzwoń i dowiedz się szczegółów.

Więcej …
 
Projekt #SuperKoderzy dla szkół podstawowych

Projekt #SuperKoderzy#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki. Rekrutacja do 7 IX 2016r. !

Więcej …
 
Twoje boisko dla młodzików - na trawę i do hali

Twoje boisko dla młdzików- SUPER PROMOCJAJeśli masz trawnik, z którym nie do końca wiesz, co zrobić albo kawałek łączki przy swojej placówce, a w okolicy nie ma Orlika, to na pewno nie będziesz chciał pozostawić swoich uczniów bez możliwości gry w piłkę nożną, zwłaszcza w czasie Mistrzostw Europy. Mamy dla Was wyjątkową propozycję, bo wiemy, jak ważny jest sport i motywowanie uczniów do ruszania się. Zwłaszcza w czasach "tabletowo-smartfonowych". No to ruszamy!

Więcej …
 
Angielski, przedszkole, poezja

Wyprzedzić Amerykę Rozwijanie zainteresowań przez konkursy

Finał amerykańskiego konkursu na wykonanie utworu poetyckiego będzie miał miejsce w Waszyngtonie, w dniach 2-4 maja 2016 roku Bydgoskie Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej zorganizowało V Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd RecytatorskiPoetry Out Loud” 23 lutego.

Konkurs „Poezja na Głos” (ang. „Poetry Out Loud”) rozpoczął swe życie w USA na wiosnę 2006 roku. Bierze w nim udział starsza młodzież z kolegiów i wyższych uczelni, a struktura przedsięwzięcia ma kształt piramidy. Jej kolejne poziomy to eliminacje szkolne, konkursy stanowe i uwieńczenie - „Finał Narodowy”. Laureaci - „Mistrzowie Krajowi” - zdobywają nie tylko indywidualne, roczne stypendium, ale także stypendium dla placówki, którą reprezentują.

Więcej …
 
konstruowanie i manipulowanierozwijanie zmysłówspostrzeganie, koncentracja, percepcjamatematykamówienie, pisanie, czytanieterapia logopedycznajęzyki obceprzyrodapomoce Montessoripuzzle i nakładankigry i zabawki edukacyjneplastykamuzyka i teatrgimnastyka i ruchsport i rekreacjaPUS, multimedia, książkiakcesoria szkolne i klasowe